60m Series • Panhellenic Indoor Championships 2024
Saturday 17 February 2024
Results:
🥇1. ΠΟΛΥΝΙΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ 7.29
🥈2. ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΣΟΥΚΑΛΑ 7.39 PB
🥉3. ΜΑΡΙΑ ΓΑΤΟΥ 7.46
4. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΕΛΕΝΗ ΑΝΘΗ 7.58
5. ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΑΛΕΞΑΝ ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ 7.60
6. ΣΟΦΙΑ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ 7.77
7. ΜΙΣΕΛΙΝΑ ΛΥΤΡΑ 7.81
8. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΔΡΕΟΥ (CYP) 7.57 *OOC
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Long Jump Final "Camera 2" • 2024 Russian Indoor Championships U23
Saint Petersburg 10 February 2024
Results:
1. (488) Valeriya MOSKVITINA 6.40
2. (481) Violetta RAZBEIKO 6.25
3. (251) Aleksandra KURTBEKIROVA 6.23
4. (154) Elizaveta DEMINA 6.22
5. (486) Elizaveta PETROVA 6.01
6. (386) Yuliya KOLMAKOVA 5.95
7. (171) Yuliya YAKUNINA 5.91
8. (377) Ksenya GRIGORIEVA 5.89
9. (385) Anastasia KUKUSHKINA 5.73
10. (413) Sofiya PRIBIL 5.68
11. (560) Polina FILINA 5.64
12. (249) Dariya KUSHNIR 5.58
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Triple Jump Highlights • 2024 Russian Indoor Championships U23
Saint Petersburg 11 February 2024
Results:
1. (455) Valeriya VOLOVLIKOVA 13.42
2. (264) Taisiya DMITRIEVA 13.33
3. (171) Yuliya YAKUNINA 13.20
4. (154) Elizaveta DEMINA 13.18
5. (305) Varvara KOSTYLEVA 12.97
6. (543) Anastasia MATVEEVA 12.73
7. (178) Elizaveta PFARGER 12.48
8. (404) Yuliya MARINYCHEVA 12.39
9. (474) Alisa CHIRKOVA 12.33
10. (547) Varvara GUBINA 12.30
11. (552) Alina ABRAMENKO 12.23
12. (429) Alena ULYANOVA 12.20
13. (494) Iryna GILKO 12.00
14. (330) Azalya AMURSKAYA 11.97
15. (486) Elizaveta PETROVA 11.69
16. (329) Daria ANDRYAKOVA 11.59
17. (140) Anastasia OVCHINNIKOVA 11.54
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Long Jump Final Highlights • 2024 Russian Indoor Championships U23
Saint Petersburg 10 February 2024
Results:
1. (488) Valeriya MOSKVITINA 6.40
2. (481) Violetta RAZBEIKO 6.25
3. (251) Aleksandra KURBEKIROVA 6.23
4. (154) Elizaveta DEMINA 6.22
5. (486) Elizaveta PETROVA 6.01
6. (386) Yuliya KOLMAKOVA 5.95
7. (171) Yuliya YAKUNINA 5.91
8. (377) Ksenya GRIGORIEVA 5.89
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
60m Series • 2024 Russian Championships U23
Saint Petersburg 9 February 2024
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
High Jump • Siberian Federal District Indoor Championships 2024
Abakan 12 January 2024
Women Results:
1. KEKINA Anna 1.70
2. FOMKINA Aleksandra 1.60
Under 23 Results
1. UTKINA Ekaterina 1.83
2. ZAITSEVA Karina 1.65
Under 20 Results:
1. PSHAREVA Aleksandra 1.70
2. NIPOMNYASHCHIKH Nadezhda 1.70
3. KHOROSHENINA Dariya 1.65
4. MYAKISHEVA Anastasia 1.65
5. SHCHERBAKOVA Alla 1.65
6. KALININA Kristina 1.60
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Cameraman: Lenar
Edit, Graphics: Icon Mike
Triple Jump Highlights • Siberian Federal District Indoor Championships
Abakan 12 January 2024
Women Results:
1. TRUSHINA Anastasia 12.20
Under 23 Results
1. PFARGER Elizaveta 12.42
- ANOSHINA Anastasia NM
Under 20 Results:
1. CHEKUSHINA Ekaterina 11.89
2. DRUGOVA Mariya 11.83
3. NEFEDOVA Polina 11.32
4. SHAKHOVA Anzhelika 11.19
5. PTUKHINA Eva 9.92
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Cameraman: Lenar
Edit, Graphics: Icon Mike
Long Jump • Siberian Federal District Indoor Championships 2024
Abakan 12 January 2024
Women Results:
1. TRUSHINA Anastasia 5.79
2. PRUDNIKOVA Alena 5.60
3. BORISOVA Yuliya 5.49
4. FOMKINA Aleksandra 5.40
Under 23 Results
1. CHABAN Alina 5.80
2. ANOSHINA Anastasia 5.15
Under 20 Results:
1. MOROZOVA Anastasia 5.95
2. BOGOMOLOVA Nataliya 5.72
3. PTSAREVA Aleksandra 5.47
4. GUTOVA Arina 5.36
5. PTUKHINA Eva 5.18
6. SHCHERBAKOVA Alla 5.15
7. ARTONOVA Alina 5.12
8. SHAKHOVA Antzhelina 5.08
9. GLUKHOBTSOVA Diana 5.02
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Cameraman: Lenar
Edit, Graphics: Icon Mike
Long Jump CAMERA 1 ANGLE • Siberian Federal District Indoor Championships 2024
Abakan 12 January 2024
Women Results:
1. TRUSHINA Anastasia 5.79
2. PRUDNIKOVA Alena 5.60
3. BORISOVA Yuliya 5.49
4. FOMKINA Aleksandra 5.40
Under 23 Results
1. CHABAN Alina 5.80
2. ANOSHINA Anastasia 5.15
Under 20 Results:
1. MOROZOVA Anastasia 5.95
2. BOGOMOLOVA Nataliya 5.72
3. PTSAREVA Aleksandra 5.47
4. GUTOVA Arina 5.36
5. PTUKHINA Eva 5.18
6. SHCHERBAKOVA Alla 5.15
7. ARTONOVA Alina 5.12
8. SHAKHOVA Antzhelina 5.08
9. GLUKHOBTSOVA Diana 5.02
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Cameraman: Lenar
Edit, Graphics: Icon Mike
Long Jump CAMERA 2 ANGLE • Siberian Federal District Indoor Championships 2024
Abakan 12 January 2024
Women Results:
1. TRUSHINA Anastasia 5.79
2. PRUDNIKOVA Alena 5.60
3. BORISOVA Yuliya 5.49
4. FOMKINA Aleksandra 5.40
Under 23 Results
1. CHABAN Alina 5.80
2. ANOSHINA Anastasia 5.15
Under 20 Results:
1. MOROZOVA Anastasia 5.95
2. BOGOMOLOVA Nataliya 5.72
3. PTSAREVA Aleksandra 5.47
4. GUTOVA Arina 5.36
5. PTUKHINA Eva 5.18
6. SHCHERBAKOVA Alla 5.15
7. ARTONOVA Alina 5.12
8. SHAKHOVA Antzhelina 5.08
9. GLUKHOBTSOVA Diana 5.02
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Cameraman: Lenar
Edit, Graphics: Icon Mike
60m Races • Siberian Federal District Indoor Championships
Abakan 12 January 2024
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Cameraman: Lenar
Edit, Graphics: Icon Mike
Pole Vault Highlights • Moscow Cup • Christmas Cup 2024
Кубок Mосквы - Рождественский кубок 2024
Moscow 09 January 2024
Results (TOP 3):
1. Polina Knoroz 4.60
2. Aksana Gataullina 4.40
3. Ekaterina Bryanchina 4.30
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Cameraman: Lenar
Edit, Graphics: Icon Mike
Long Jump Highlights • Moscow Cup • Christmas Strarts 2024
Кубок Mосквы - Рождественский кубок 2024
Moscow 09 January 2024
Results:
1. Ramilya Valitova 6.31
2. Violetta Razbeyko 6.07
3. Valeriya Volovlikova 5.94
4. Daria Vasilyeva 5.79
5. Yana Smagliy 5.69
6. Aleksandra Lampeko 5.56
7. Agniya Labtsova 5.45
8. Lidiya Volkova 5.44
COPYRIGHTED © BLUETVSPORTS. ALL RIGHTS RESERVED
Cameraman: Lenar
Edit, Graphics: Icon Mike
ALL RACES + LONG JUMP + TRIPLE JUMP HIGHLIGHTS
Moscow Region Indoor Athletics Cup 2022
Shchelkovo (Moscow Region) 24 December 2022
110m Hurdles M U20 • INTERNATIONAL JUNIOR U20 MATCH
3 NATIONS MEETING - CYPRUS - ISRAEL - ROMANIA
Tsirio Stadium, Limassol 07 May 2022
Results:
1. Christos ECONOMIDES (CYP) 14.44 PB (U18)
2. Ionut IORDACHE (ROU) 15.07 (U20)
- Orestis PANAGI (GSPR) 15.36 PB (U18) OUT OF COMPETITION
3. Ilan YASHUK (ISR) 15.65 (U20)
© BLUE TV SPORTS. All Rights Reserved
100m Hurdles W U20 • INTERNATIONAL JUNIOR U20 MATCH
3 NATIONS MEETING - CYPRUS - ISRAEL - ROMANIA
Tsirio Stadium, Limassol 07 May 2022
Results:
1. Dariana GRIGOROIU (ROU) 13.95 PB (U20)
2. Shir KARNIVSKY (ISR) 14.09 PB (U20)
3. Stavriana ADAMOU (CYP) 14.55 (U18)
- Maria LEECH (GSK) 14.61 (U20)
© BLUE TV SPORTS. All Rights Reserved
100m W U20 • INTERNATIONAL JUNIOR U20 MATCH
3 NATIONS MEETING - CYPRUS - ISRAEL - ROMANIA
Tsirio Stadium, Limassol 07 May 2022
Results:
- Elefteria PANAGIOTOU (GSPR) 12.24 PB (U20) OUT OF COMPETITION
1. Isabella-Sofia MOSETTI (CYP) 12.31 PB (U16)
2. Maria MICHALACHE (ROU) 12.33 (U20)
3. Darlene ASANTE (ISR) 12.69 (U18)
Milly TUNKEL (ISR) 12.75 (U20) OUT OF COMPETITION
- Maria HATZISERGI (GSE) 12.96 PB (U18) OUT OF COMPETITION
- Mariliza PITTAKA (GSO) 13.02 (U16) OUT OF COMPETITION
© BLUE TV SPORTS. All Rights Reserved
Long Jump W U20 • INTERNATIONAL JUNIOR U20 MATCH
3 NATIONS MEETING - CYPRUS - ISRAEL - ROMANIA
Tsirio Stadium, Limassol 07 May 2022
Results:
1. Ramona VERMAN (ROU) 6.11m (U18)
2. Sotiria PAPAGEORGIOU (CYP) 5.39m (U18)
- Anna KATTOU (GSPR) 12.14m (W-U18) OUT OF COMPETITION
- Antria POURIKKOU (GSO) 5.34m (U20) OUT OF COMPETITION
- Adiaddanna ONYELISI (ISR) NM (U20)
© BLUE TV SPORTS. All Rights Reserved
Triple Jump W U20 • INTERNATIONAL JUNIOR U20 MATCH
3 NATIONS MEETING - CYPRUS - ISRAEL - ROMANIA
Tsirio Stadium, Limassol 07 May 2022
Results:
1. Alexia DOSPIN (ROU) 12.48m (U20)
2. Nicoletta CHRYSANTHOU (CYP) 12.30m (U18)
- Antria POURIKKOU (GSO) 12.14m (U18) OUT OF COMPETITION
3. Romi TAMIR (ISR) 12.03 (U20)
© BLUE TV SPORTS. All Rights Reserved